Accessibility Tools

Зверніть увагу на ці симптоми у підклітка

Зверніть увагу на ці симптоми у підклітка

САМОУШКОДЖУВАЛЬНА ПОВЕДІНКА — будь-яка поведінка, під час якої людина завдає собі шкоди, намагаючись впоратися зі складними емоціями, переживаннями та спогадами.

Тривожні симптоми під час вагітності

Тривожні симптоми під час вагітності

Вагітність – період суттєвих змін у стані здоров’я та самопочуття жінки. І це цілком природно та очікувано. Проте, поява деяких симптомів під час вагітності та протягом першого року після пологів свідчить про загрозу здоров’ю та навіть життю жінки!

«Хороший» і «поганий» холестерин: норма і відхилення

«Хороший» і «поганий» холестерин: норма і відхилення

Холестерин — це органічна сполука, жироподібна речовина, яка міститься в мембранах клітин та забезпечує їхнє регулярне оновлення і стійкість. Речовина бере участь у синтезі вітаміну D, статевих гормонів, жовчних кислот і відповідає за нормальне функціонування систем організму.

Грудне вигодовування і карієс

Грудне вигодовування і карієс

Формування структури та мінералізація емалі молочних зубів починається в період внутрішньоутробного розвитку. На структуру емалі молочних зубів впливає низка чинників – загальний стан здоров’я майбутньої мами, перебіг вагітності, характер харчування, дотримання гігієни порожнини рота, що може спричинити у дитини формування зниженої стійкості емалі, яка стає сприйнятливою до карієсу.

Гігієна дівчаток та жінок

Гігієна дівчаток та жінок

"Для відчуття інтимного комфорту та збереження репродуктивного здоров’я у різні періоди життя, жінці важливо знати правила догляду за інтимною зоною, дотримуватися їх та навчити дівчинку змалку правильно здійснювати туалет статевих органів. Це допоможе уникнути банальних неприємностей та навіть запобігати розвиткові сечостатевих хвороб.

Календар вакцинацій

Календар вакцинацій

"Інфекційні хвороби небезпечні своїми ускладненнями, що можуть призвести до інвалідності, а деякі — навіть до смерті. Інфекційні хвороби, від яких (або від тяжких ускладнень яких) можна захиститися за допомогою імунізації, передаються від інфікованої особи до здорової, як правило, повітряно-крапельним шляхом.

Аденоїди у дітей

Аденоїди у дітей

"Аденоїди - частина імунної системи, як і мигдалики. Аденоїди знаходяться глибоко в носі, на межі з глоткою, а значить їх не видно при звичайному огляді. Вони є у всіх дітей, але заважають далеко не всім.

Профілактика вірусних інфекцій у дітей

Профілактика вірусних інфекцій у дітей

Профілактика вірусних інфекцій у дітей має вирішальне значення для їх загального здоров’я та благополуччя. Щоб звести до мінімуму ризик вірусних інфекцій, необхідно переконатися, що діти отримують регулярні щеплення. Щеплення захищають від різних вірусних інфекцій, серед сезонних, це грип та COVID-19.

ПРО ДИСПЛАЗІІ

ПРО ДИСПЛАЗІІ

Навіть натяк на несиметричність складок на ніжках новонародженого змушує батьків хвилюватися. Насправді для постановки діагнозу «дисплазія» цього симптому недостатньо. Які ж причини і достовірні ознаки цього дитячого захворювання?

Проблеми харчування дітей раннього віку

Проблеми харчування дітей раннього віку

Вигодовування дитини – це ключовий фактор, який забезпечує життєдіяльність та рівень здоров’я людини. Стосовно дитячого віку, значення раціонального вигодовування зростає багаторазово, забезпечує не тільки життєдіяльність дитини, а й зростання та розвиток, впливає на формування фізичного та психічного здоров’я протягом дитинства.

ЛІКУВАННЯ ГРИПУ ТА ГРІ: ЩО НЕ СЛІД ПРИЗНАЧАТИ

ЛІКУВАННЯ ГРИПУ ТА ГРІ: ЩО НЕ СЛІД ПРИЗНАЧАТИ

Доведено, що грип та інші респіраторні вірусні інфекції  є особливо небезпечними для дітей, вагітних, осіб похилого віку та людей з порушенням імунітету. Призначення лікарських засобів без доведеної ефективності або ж необгрунтоване призначення інших ліків не лише створює оману щодо лікування, але й може бути небезпечним через виникнення побічних ефектів. 

Порушення мовленнєвого розвитку дітей

Порушення мовленнєвого розвитку дітей

Порушення мовлення – це вади мовної діяльності, які заважають повноцінній комунікації людини та відповідно її перебуванню в соціумі. Наукові дані про частотність мовленнєвих порушень у джерелах різняться.

Нейрореабілітація

Нейрореабілітація

На базі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні фахівці фізіотерапевтичного відділення проводять ранню реабілітацію новонароджених з перших днів життя.

Сторонні тіла носа та приносових пазух

Сторонні тіла носа та приносових пазух

Сторонні тіла носової порожнини в дітей зустрічаються дуже часто, бо діти самі або одне одному уводять у ніс різні предмети. Найчастіше зустрічаються дрібні сторонні тіла: намистинки, зерна бобових, злаків, шматочки пластмаси, вати, паперу, тощо.

Гострий середній отит: як лікувати хворі вушка?

Гострий середній отит: як лікувати хворі вушка?

Більшість дітлахів знайомиться з отитом ще до другого дня народження. І ось проблема: як мамі зрозуміти, що у малюка болить вушко? Адже дитина у такому віці не завжди може пояснити свої відчуття.