Accessibility Tools

Всесвітній день нирки 2022

Всесвітній день нирки 2022

 

 pamyatkabig

  1. Не зловживати сіллю та м’ясною їжею.
  2. Контролювати вагу: запобігати надлишковій вазі; не худнути дуже швидко. Більше вживати овочів та фруктів, обмежувати висококалорійні харчі; виключити консерви, соління.
  3. Пити рідини 2-3 літри, особливо влітку: вода, натуральні морси, компоти.
  4. Не палити, не зловживати алкоголем.
  5. Регулярно займатись фізичними вправами (для нирок це не менш важливо, ніж для серця) – за можливістю 15-30 хвилин на день або по 1 годині 3 рази на тиждень. Більше рухатись (ходити пішки, за можливості не користуватись ліфтом тощо).
  6. Не зловживати знеболювальними засобами (якщо неможливо від них відмовитись, обмежити прийом до 1-2 пігулок на місяць ); не приймати самостійно без призначення лікарем сечогінних; не займатись самолікуванням; не захоплюватись харчоваими добавками; не експериментувати над собою: не вживати «тайські трави» з невідомим складом, «спалювачі жирів» щодо схуднення.
  7. Захищати себе від контактування з органічними розчинювачами, важкими металами, інсектицидами та фунгіцидами на виробництві та в побуті (ремонтні роботи, обслуговування автівок, праця на присадибній ділянці); варто користуватись захисними засобами.
  8. Не зловживати перебуванням на сонці; не переохолоджуватись.
  9. Систематично проходити медичні обстеження, які дозволяють оцінити функціональний стан нирок: загальний аналіз сечі, креатинин крові, УЗД – 1 раз на рік.
  10. Контролювати артеріальний тиск, рівень глюкози і холестерина крові.