Accessibility Tools

Раннє виявлення і профілактика захворювань сечової системи у дітей!

Раннє виявлення і профілактика захворювань сечової системи у дітей!

Я за фахом дитячий нефролог. Тому мені хотілося б привернути увагу до проблеми раннього виявлення і профілактики захворювань сечової системи у дітей. В останні десятиліття відзначається неухильне зростання патології органів сечової системи, в тому числі пов'язаної з неблагополучними екологічними впливами, спадково обумовленої, пов'язаної із захворюваннями матері. Саме такі хвороби схильні до латентного (тобто до прихованого перебігу).

Починаючись непомітно, протікаючи без виражених клінічних проявів, вони часом заявляють про себе, коли в організмі дитини вибухне катастрофа, сформується хронічна ниркова недостатність. Ось чому важливо вчасно розпізнати хворобу і спробувати її попередити.

Починати думати про здоров'я маленької людини треба, коли він ще не народився.

У молодій родині, близькі родичі якої по лінії матері або батька, не кажучи вже про самих батьків, мають захворювання сечової системи, варто проконсультуватися в генетичному центрі, щоб з'ясувати ймовірність народження дитини з нирковим захворюванням або аномалією розвитку.

У період вагітності жінки, які мають захворювання нирок, сечового міхура, геніталій, повинні обов’язково отримати відповідне лікування і активну профілактику можливих ускладнень. Це дозволить знизити ризик розвитку захворювань у їх народжених дітей.

Важливо ультразвукове обстеження плоду, яке в даний час практично повсюдно проводиться вагітній жінці двічі, УЗ-дослідження дозволяє виявити вади розвитку органів мочевиведенія ще внутрішньоутробно. І своєчасно вирішити, як допомогти новонародженому: як відкоригувати наявний порок, як вирости дитині здоровим.

У наступні періоди життя дитини у батьків повинні викликати занепокоєння з обов'язковим зверненням до лікаря такі ситуації:

  • повторні короткочасні (день-два) підвищення температури без видимих причин;
  • випадкове виявлення і повторно визначаються патологічні зміни в аналізах сечі (наприклад: присутність лейкоцитів, солей і ін.);
  • збереження таких патологічних змін в аналізах сечі довше місяця після перенесення дитиною інфекційного або іншого захворювання;
  • підвищення артеріального тиску у дитини або стійке його зниження;
  • незвичайне забарвлення сечі;
  • розлади сечовипускання;
  • ще раз акцентую увагу: захворювання нирок в родині: у батьків, братів, сестер,

Своєчасне обстеження дозволить на ранніх етапах діагностувати захворювання сечових шляхів, виробити раціональну лікувальну тактику і, головне, зберегти повноцінну функцію цих органів, А функція сечової системи в організмі людини дуже важлива: підтримувати постійність внутрішнього середовища, обмінних процесів, звільняти організм від відпрацьованих шлаків, шкідливих речовин.

Нерідко нерозпізнані аномалії розвитку або поволі поточні захворювання у батьків зумовлюють виникнення більш серйозних вад і хвороб у їхніх дітей; це стосується особливо дівчаток, Таким чином, в житті громади відбувається накопичення нездоров'я і хворих людей. І це стосується не тільки сечової системи.

Ставлення пацієнт-лікар - це складний багатогранний процес. Але, без сумніву, в його основі лежать: любов до дітей;

  • знання людської психології в вікових аспектах;
  • повага і вивчення особистості хворого;
  • дуже важлива довіра ...

Останнім часом нерідко доводиться стикатися з необхідністю лікування не тільки захворювання, але і наслідків жорстокого поводження з дітьми.

Це окрема, на жаль, велика соціально-суспільна проблема. Мені здається, торкнутися її було б важливо тому, що жорстке або жорстоке поводження з дітьми та його наслідки виключно важливий фактор формування здоров'я суспільства і кожного, хто живе в цьому суспільстві.